Home » 

Word Of The Day

Wednesday, 16 Sep 2015

Blogswarm ဆိုသည္မွာ တူညီသည့္ သတင္းေဆာင္းပါးေပၚတြင္ blogger ေထာင္ေပါင္းမ်ားစြာက ထင္ျမင္သံုးသပ္ခ်က္ေပးသည့္ အေျခအေနတစ္ခု ျဖစ္သည္။

Tuesday, 15 Sep 2015

ဝက္ဘ္ေၾကာ္ျငာတြင္ click rate သည္ HTML စာမ်က္ႏွာတစ္ခုေပၚရိွ ေၾကာ္ျငာတစ္ခုကို ႏွိပ္ေသာ အႀကိမ္ အေရအတြက္ႏွင့္ စာမ်က္ႏွာတစ္ခုႏွင့္အတူ အဆိုပါ ေၾကာ္ျငာကို download ျပဳလုပ္ေသာ အေရအတြက္၏ ရာခိုင္ႏႈန္းတစ္ခု ျဖစ္သည္။

Thursday, 10 Sep 2015

Blogroll ဆိုသည္မွာ blog တစ္ခု၏ sidebar တြင္ ပံုမွန္ေတြ႕ျမင္ရေလ့ရိွေသာ blog စာရင္းတစ္ခု ျဖစ္သည္။

Monday, 7 Sep 2015

Catfish ဆိုသည္မွာ အစစ္အမွန္မဟုတ္ေသာ အြန္လိုင္းအေထာက္အထားတစ္ခု ဖန္တီးသူကို ေခၚဆိုသည္။

Tuesday, 1 Sep 2015

Windows Registry Editor (regedit) ဆိုသည္မွာ Windows operating system ရိွ graphical tool တစ္ခု ျဖစ္ၿပီး ၎သည္ အခြင့္ရိွသည့္ သံုးစြဲသူမ်ားက Windows registry ကို ၾကည့္႐ႈၿပီး ေျပာင္းလဲမႈျပဳလုပ္ေစႏုိင္သည္။

Monday, 31 Aug 2015

Windows 10 Mobile သည္ မိုဘိုင္းထုတ္ကုန္မ်ားအတြက္ Microsoft ၏ operating system ျဖစ္သည္။ ၎သည္ Windows Phone 8 ေနာက္ပိုင္းတြင္ ထြက္ေပၚလာျခင္း ျဖစ္သည္။

Friday, 28 Aug 2015

Microblogging ဆိုသည္မွာ အမည္စာရင္းသြင္းၿပီး သံုးစြဲသူမ်ားက ဝန္ေဆာင္မႈ၏ အျခားသံုးစြဲသူမ်ားထံ message တိုမ်ား ေပးပို႔ႏိုင္ေသာ ဝက္ဘ္ဝန္ေဆာင္မႈတစ္ခု ျဖစ္သည္။

Thursday, 27 Aug 2015

Edutainment သည္ ေဝါဟာရသစ္တစ္ခု ျဖစ္ၿပီး လုပ္ငန္းတစ္ခု သို႔မဟုတ္ တယ္လီဗြီးရွင္း အစီအစဥ္တစ္ခုႏွင့္ ဝက္ဘ္ဆိုက္တစ္ခု ကဲ့သို႔ေသာ တင္ဆက္မႈတြင္ ပညာေရးႏွင့္ ေဖ်ာ္ေျဖေရးကို ေပါင္းစပ္ထားျခင္း ျဖစ္သည္။

Wednesday, 26 Aug 2015

Bluejacking ဆိုသည္မွာ မိုဘိုင္းသံုးစြဲသူမ်ား အၾကား Bluetooth ႀကိဳးမဲ့စနစ္ခ်ိတ္ဆက္မႈတစ္ခုကို အသံုးျပဳကာ message မ်ား ေပးပို႔သည့္ နည္းလမ္းျဖစ္သည္။

Tuesday, 25 Aug 2015

Cupertino effect ဆိုသည္မွာ စာလံုးေပါင္းစစ္ေဆျခင္းႏွင့္ အလိုအေလ်ာက္ စာလံုးေပါင္းျပင္ဆင္သည့္ ပ႐ိုဂရမ္ သို႔မဟုတ္ စမတ္ဖုန္း predictive text feature ၏ မမွန္ကန္ေသာ ခန္႔မွန္းမႈႏွင့္ အစားထိုးျခင္းကို ေခၚဆိုသည္။

Pages