Home » 

How to : Web

Thursday, 13 Oct 2016

သင္ဟာအေၾကာင္း တစ္ခုခုေၾကာင့္ facebook မွာ အသံုးျပဳထားတဲ့ Profile Picture ကို အျခားေသာ Profile Picture နဲ႔ ယာယီထည့္သြင္း အသံုးျပဳခ်င္တယ္ဆိုရင္ Temporary Profile Picture feature  ကို အသံုးျပဳႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 7 Oct 2016

Windows 10 ကို DVD ဒါမွမဟုတ္ USB Stick အစရွိတာေတြ ေပၚကေနတင္တဲ့ အခါမ်ိဳးမွာ System Partition ကို New Create ျပဳလုပ္လို႔မရတဲ့ အခါမ်ိဳး ႀကံဳဖူးၾကမွာပါ။

Saturday, 1 Oct 2016

သင္ဟာ Flickr ကို ပံုမွန္အသံုးျပဳေနက် လူတစ္ေယာက္ဆိုရင္ Ubuntu OS ေပၚမွာ Flickr ကို အသံုးျပဳႏိုင္ဖို႔အတြက္ Frogr ဆိုတာကို အသံုးျပဳႏိုင္မွာျဖစ္ပါတယ္။

Saturday, 24 Sep 2016

Digikam ဆိုတာကေတာ့ Ubuntu OS သံုးစဲြသူေတြအေနနဲ႔ Adobe ကထုတ္လုပ္တဲ့ Light-room ကဲ့သို႔ အသံုးျပဳႏိုင္မယ့္ ေဆာ့ဖ္ဝဲျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 16 Sep 2016

အကယ္၍ သင္ဟာ Windows 8 ဒါမွမဟုတ္ Windows 10 အသံုးျပဳေနတယ္ဆိုရင္ Built-in ပါဝင္တဲ့ Virtual Machine ကို ထည့္သြင္းၿပီး အသံုးျပဳႏိုင္ပါတယ္။

Saturday, 3 Sep 2016

EncryptPad ဆိုတာကေတာ့ Ubuntu OS ေပၚမွာ Text ဖိုင္ေတြကို အျခားသူေတြ ဝင္ေရာက္သံုးစဲြျခင္း မျပဳေစလိုတဲ့ အခါမ်ိဳးမွာပဲ ျဖစ္ျဖစ္၊ မိမိမွတ္သားထားတဲ့ စာေတြကို လံုၿခံဳစိတ္ခ်စြာနဲ႔ ဝွက္ထားလိုတဲ့ အခါမ်ိဳးမွာပဲျဖစ္ျဖစ္ အသံုးျပဳႏိုင္တဲ့ Tool တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Sunday, 28 Aug 2016

Lynx Browser ဆိုတာက ေတာ့ Ubuntu OS မွာ Command Line ကေန အသံုးျပဳႏိုင္တဲ့ Web Browser အမ်ိဳးအစား တစ္ခုပဲျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 19 Aug 2016

Ubuntu OS သံုးစဲြသူေတြ အေနနဲ႔ ကိုယ့္ရဲ႕ Ubuntu မွာ အေရာင္စံု Sticky Notepad ေတြကို ထည့္သြင္း အသံုးျပဳခ်င္တယ္ဆိုရင္ Indicator- Stickynotes ဆိုတဲ့ app ကို ထည့္သြင္းၿပီး အသံုးျပဳႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 12 Aug 2016

Steam ဆိုတာကေတာ့ တစ္ကမ႓ာလံုးမွာ ရွိတဲ့သူေတြ စုစည္းၿပီး ဂိမ္းခ်ိတ္ဆက္ ကစားႏိုင္မယ့္ ေဆာ့ဖ္ဝဲတစ္ခုပဲ ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 4 Aug 2016

Mac OS သံုးစဲြသူေတြအေနနဲ႔ mail app ေပၚမွာ unread email ကိုသာ ေဖာ္ျပရန္အတြက္ ျပဳလုပ္ထားႏိုင္ပါတယ္။

Pages