Home » 

How to : Web

Thursday, 9 Jul 2015

Linux အေျခခံထားသည့္ Opearting System တစ္ခုျဖစ္သည့္ Ubuntu OS ေပၚတြင္ Virtual Machine ကိုထည့္သြင္း အသံုးျပဳခ်င္ သူေတြအေနနဲ႔ Virtual Machine တစ္ခုကို အလြယ္တကူနဲ႔ တည္ေဆာက္ႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Tuesday, 7 Jul 2015

ကြန္ပ်ဴတာမ်ားကို အေဝးထိန္းစနစ္ (remote) ျဖင့္ အသံုးျပဳရန္အတြက္ အျခားေသာ software မ်ားအသံုးမျပဳဘဲ Chrome browser app ကို သံုး႐ံုနဲ႔ ျပဳလုပ္ႏိုင္ပါတယ္။

Saturday, 4 Jul 2015

ADB ဆိုတာကေတာ့ Android OS ေတြမွာမရွိမျဖစ္ ဆက္သြယ္အသံုးျပဳရမယ့္ Deburg တစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 3 Jul 2015

Ubuntu Software Center မွာ Google Chrome Browser ပါဝင္ျခင္း မရွိတဲ့အတြက္ Google Chrome Browser ကို ထည့္သြင္း အသံုးျပဳခ်င္သူေတြ အေနနဲ႔ Chrome Browser နဲ႔ပတ္သက္တဲ့ Package ေတြကို Download လုပ္ၿပီး ထည့္သြင္းႏိုင္ပါတယ္။

Thursday, 25 Jun 2015

Firefox အသံုးျပဳသူေတြ အေနနဲ႔  ကိုယ့္ရဲ႕ကြန္ပ်ဴတာထဲမွာ ထည့္သြင္းထားတဲ့ Bookmark ေတြပ်က္စီး ေပ်ာက္ဆံုးမႈကေန ကာကြယ္ႏိုင္ဖို႔အတြက္ email account နဲ႔ Sync ျပဳလုပ္ၿပီး Bookmark ေတြကို Backup ျပဳလုပ္ကာ သိမ္းဆည္းထားႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Wednesday, 17 Jun 2015

USB, SD Card အစရွိတာေတြမွာ ျဖစ္တတ္တဲ့ Write Protect ျပႆနာမ်ားကို Registry ကေနတစ္ဆင့္ အလြယ္တကူနဲ႔ ဖယ္ရွားရွင္းလင္း ႏိုင္မွာျဖစ္ပါတယ္။

Tuesday, 16 Jun 2015

Android OS အသံုးျပဳသူေတြအေနနဲ႔ App ေတြကို Play Store, 1Mobile Market အစရွိသည္တို႔မွ မဟုတ္ပဲ အျခားေနရာကေန Download ျပဳလုပ္ၿပီးထည့္သြင္းထားတာမ်ိဳးလည္း ရွိၾကမွာပါ။

Wednesday, 10 Jun 2015

Windows System Restore နည္းပညာဟာ Windows XP ကတည္းက စတင္ထည့္သြင္းထားတဲ့ နည္းပညာ တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။ 

Tuesday, 9 Jun 2015

Microsoft Office အသံုးျပဳသူမ်ား အေနႏွင့္ Chrome Browser ကို အသံုးျပဳေနခ်ိန္တြင္ Browser မွ တစ္ဆင့္ Microsoft Word ကို တစ္ခါတည္း အသံုးျပဳႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Wednesday, 3 Jun 2015

Mac OS အသံုးျပဳသူေတြအ ေနနဲ႔မိမိရဲ႕ Mac OS အသံုးျပဳထားတဲ့ ကြန္ပ်ဴတာေပၚမွာ Partition ေနာက္ထပ္တစ္ခုကို ထပ္မံျပဳလုပ္ လိုတယ္ဆိုရင္ အလြယ္တကူနဲ႔ ျပဳလုပ္ဖန္တီး ႏိုင္မွာျဖစ္ပါတယ္။

Pages