Home » 

Review : Tablets

Tuesday, 19 Jan 2016

Asus ZenPad S 8.0 သည္ ေစ်းႏႈန္းသက္သာၿပီး ေပါ့ပါးကာ ပါးလႊာသလို ဒီဇိုင္းမွာလည္း အလြန္သပ္ရပ္သည္။

Monday, 18 Jan 2016

သယ္ေဆာင္ရလြယ္ကူၿပီး SIM Card ထည့္သြင္း အသံုးျပဳႏိုင္တဲ့အတြက္ ခရီးသြားလာသူမ်ားအဖို႔ အသံုးတည့္ေစမည့္ Tablet အမ်ိဳးအစား တစ္ခုျဖစ္သလို၊ ေဈးႏႈန္းကလည္း သင့္တင့္တဲ့အတြက္ ေငြေၾကးေခၽြတာ လိုသူမ်ားအတြက္ သင့္ေတာ္တဲ့ Tablet အမ်ိဳးအစားတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Wednesday, 13 Jan 2016

အလူမီနီယံ ကိုယ္ထည္နဲ႔ တည္ေဆာက္ထားတဲ့ Google Pixel C Tablet ဟာ ပါးလႊာတဲ့ ဒီဇိုင္းပံုစံနဲ႔ တည္ေဆာက္ထားၿပီး ဘက္ထရီ ပိုင္းမွာလည္း ေရရွည္အသံုး ခံႏိုင္ေစရန္အတြက္ စီစဥ္ေပးထားတဲ့ Tablet အမ်ိဳးအစား တစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 7 Jan 2016

4G LTE Device ေတြထဲမွာေတာ့ ေဈးႏႈန္းခ်ိဳသာမႈေၾကာင့္ ေငြေၾကးကို ခ်ိန္တြယ္ၿပီး သံုးစဲြမယ့္ သူေတြေတာင္ လက္လွမ္းမွီႏိုင္မယ့္ Tablet အမ်ိဳးအစား တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Monday, 14 Dec 2015

Apple သည္ မ်ိဳးဆက္သစ္ iPad Mini တြင္ A8 ပ႐ိုဆက္ဆာ၊ အရည္အေသြးျမင့္ ကင္မရာႏွင့္ ႐ုပ္ထြက္ အရည္အေသြး ေကာင္းမြန္သည့္ Retina display အျပင္ပါးလႊာေသာ ဒီဇိုင္းျဖင့္ ဖန္တီးထားသည္။

Wednesday, 2 Dec 2015

GSM အသံုးျပဳသူမ်ား သံုးစဲြႏိုင္မယ့္ Tablet အမ်ဳိးအစား တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Monday, 30 Nov 2015

မ်ိဳးဆက္သစ္ iPad Pro သည္ Apple tablet မ်ားအနက္ အႀကီးမားဆုံးႏွင့္ အျမန္ဆန္ဆုံး ထုတ္ကုန္ျဖစ္သည္။

Wednesday, 25 Nov 2015

Lenovo Yoga Tablet 3 သည္ ဘက္ထရီကို ၾကာျမင့္စြာ အသံုးျပဳႏိုင္ရန္အတြက္ စီစဥ္ေပးထားၿပီး အသံပိုင္းမွာလည္း ၾကည္လင္ျပတ္သားတဲ့ အသံကိုထုတ္လုပ္ ေပးႏိုင္မယ့္ စပီကာကို ထည့္သြင္းေပးထားတဲ့ Tablet အမ်ိဳးအစား တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Monday, 9 Nov 2015

Amazon Fire HD 10 သည္ Prime ဝန္ေဆာင္မႈ သုံးစြဲသူမ်ားကို library အတြင္း႐ုပ္ရွင္ႏွင့္ ႐ုပ္သံဇာတ္လမ္းတြဲမ်ား လြယ္ကူစြာၾကည့္႐ႈျခင္း သုိ႔မဟုတ္ download ျပဳလုပ္ႏို္င္သည္။

Tuesday, 27 Oct 2015

ကန္ေဒၚလာ ၂၀၀ ေက်ာ္ျဖင့္ နည္းပညာျမင့္ Tablet ကို ကိုင္ေဆာင္ခ်င္သူမ်ား အႀကိဳက္ျဖစ္မည့္ Tablet တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Pages