Home » 

Review : Mobile

Tuesday, 23 Jun 2015

Screen ျမင္ကြင္းအက်ယ္ ၄.၅ လက္မရွိၿပီး FWVGA IPS TFT Display အမ်ိဳးအစားပါ။ Screen Resolution အေနနဲ႔ 480 x 854 Pixel  (219PPI) ရွိပါတယ္။

Tuesday, 16 Jun 2015

Screen ျမင္ကြင္းအက်ယ္ ၅.၅ လက္မရွိၿပီး ပံုမွန္ IPS qHD LCD Display အမ်ိဳးအစားပါ။ Screen Resolution အေနနဲ႔ 540 x 960 Pixel ရွိပါတယ္။

Tuesday, 9 Jun 2015

ေစ်းႏႈန္းသင့္တင့္ၿပီး ေရစိုခံ အၾကမ္းခံႏိုင္ရည္ ရွိတဲ့အတြက္ အသံုးျပဳသူေတြ စိတ္ေက်နပ္ေစမွာပါ။

Tuesday, 26 May 2015

HTC One 9 မွာထည့္သြင္း အသံုးျပဳ ဖြဲ႕စည္းထားတဲ့ CPU, GPU, Memory အစရွိတဲ့ စနစ္ပိုင္းေတြမွာ ျမင့္မားေကာင္းမြန္ ပါတယ္။

Tuesday, 19 May 2015

Sony Xperia Z3 Purple မွာ ဖြဲ႕စည္း တည္ေဆာက္ထားတဲ့ Hardware စနစ္ပိုင္းေတြနဲ႔ ဖုန္းတြင္းအသံုးျပဳ စနစ္ပိုင္းေတြမွာ ေကာင္းမြန္တာ ေတြ႕ရပါတယ္။

Tuesday, 12 May 2015

ဖုန္းရဲ႕ အရြယ္အစားပိုင္းဟာ ပထမထြက္ခဲ့တဲ့ G Flex ထက္အနည္းငယ္ ေသးသြားတဲ့အတြက္ လက္ထဲမွာ ကိုင္တြယ္ အသံုးျပဳဖို႔ ေကာင္းမြန္တဲ့ အရြယ္အစားမ်ိဳး ရွိေနပါတယ္။

Tuesday, 5 May 2015

ဖုန္းရဲ႕ လံုၿခံဳေရးအတြက္ ေကာင္းမြန္တဲ့ Finger Print စနစ္ ပါဝင္တဲ့အျပင္ Finger Print စနစ္မွာလည္း အြန္လိုင္း ေငြေပးေခ်ျခင္း စနစ္ကို အသံုးျပဳ ႏိုင္ပါတယ္။

Tuesday, 28 Apr 2015

OPPO Mirror 3 ရဲ႕ အရြယ္အစားနဲ႔ ပံုစံဒီဇိုင္းပိုင္းမွာ ေသသပ္ပါတယ္။

Tuesday, 7 Apr 2015

ဒီဖုန္းဟာ ဖန္စီႏွစ္သက္ သူေတြအတြက္ စိတ္ဝင္စားစရာ အသံုးျပဳ နည္းစနစ္ေတြကို ထည့္သြင္းေပးထားတဲ့ ဖုန္းအမ်ိဳးအစား တစ္ခုျဖစ္ၿပီး ဖုန္းမွာပါဝင္တဲ့ အသံုးျပဳစနစ္ ေတြဟာလည္း ဆန္းသစ္တဲ့ အသံုးျပဳပံုစံေတြကို ျမင္ေတြ႕ႏိုင္ပါတယ္။

Tuesday, 31 Mar 2015

HTC Desire 526G ဟာ ေစ်းႏႈန္းသင့္တဲ့ ဖုန္းအမ်ိဳးအစား တစ္ခုျဖစ္ေပမယ့္ ဖုန္းထဲမွာ ထည့္သြင္းအသံုးျပဳထားတဲ့ Hardware စနစ္ပိုင္းေတြမွာ ျမင့္မားေကာင္းမြန္တာ ေတြ႕ရပါတယ္။

Pages