Home » 

Review : Laptops

Friday, 2 Dec 2016

HP Chromebook 13 သည္အေလးခ်ိန္ ေပါ့ပါးၿပီး အလြယ္တကူ သယ္ေဆာင္ႏိုင္သည္။ သပ္ရပ္လွပေသာ အလူမီနီယမ္ ဒီဇိုင္းကို အသုံးျပဳထားသည္။

Monday, 28 Nov 2016

Acer Swift 7 သည္ အလြန္ပါးလႊာေသာ ၁၃ လက္မ laptop ျဖစ္သည္။ ၎ကို မီးခိုးႏွင့္ေရႊေရာင္ဟူ၍ ထုတ္လုပ္ထားၿပီး အလြန္ျပန္႔ျပဴး က်ယ္ဝန္းေသာ touchpad ပါဝင္လာသည္။

Monday, 21 Nov 2016

Razer Blade Stealth ၏အနိမ့္ဆုံး ဗားရွင္းမ်ားတြင္ Core i7 ပ႐ိုဆက္ဆာႏွင့္ အရည္အေသြးျမင့္ touchscreen တို႔ပါဝင္လာသည္။

Wednesday, 16 Nov 2016

Asus ZenBook 3 တြင္ စြမ္းေဆာင္ရည္ျမင့္ Core i7 ပ႐ိုဆက္ဆာ ပါဝင္သည္။ Laptop အထူမွာ ပါးလႊာၿပီး touchpad မွာေကာင္းမြန္သည္။ USB-C mini-dock လည္းပါဝင္သည္။

Wednesday, 2 Nov 2016

Origin PC Eon17-SLX (GeForce 980) laptop တြင္ စားပြဲတင္ ကြန္ပ်ဴတာမွ overclocked ပ႐ိုဆက္ဆာႏွင့္ Oculus Rift အသုံးျပဳရာတြင္ လုိအပ္သည့္ graphics card VR system ကဲ့သုိ႔ အစိတ္အပိုင္းမ်ား ပါဝင္လာသည္။

Monday, 3 Oct 2016

Acer Aspire Switch Alpha 12 ၏ဒီဇိုင္းပုိင္းမွာ အလြန္ေကာင္းမြန္သည့္အျပင္ စြမ္းေဆာင္ရည္ ျမင့္မားသည္။ ၎တြင္ အလြန္ေကာင္းမြန္ေသာ keyboard လည္းပါဝင္သည္။

Monday, 26 Sep 2016

Folio G1 သည္ အလြန္ပါးလႊာ ေပ့ါပါးၿပီး Laptop ကိုအလြယ္တကူ သယ္ေဆာင္သြားႏိုင္ရန္ keyboard ကိုေသခ်ာ ဖန္တီးထားသည္။

Monday, 19 Sep 2016

USD - 535

အားသာခ်က္

HP Pavilion 15-au072sa သည္ ဒီဇိုင္းပိုင္း သပ္ရပ္သည့္အျပင္ ကီးဘုတ္မွာ အလြန္ေကာင္းမြန္သည္။ ထို႔အျပင္ စြမ္းေဆာင္ရည္မွာ လြယ္ကူေခ်ာေမြ႕ၿပီး ဘက္ထရီ သက္တမ္းမွာလည္း တာရွည္ခံသည္။

အားနည္းခ်က္

မ်က္ႏွာျပင္႐ုပ္ထြက္ အရည္အေသြးမွာ နိမ့္သည္။ Laptop တြင္ပါဝင္ေသာ hard drive ၏ ဖုိင္လႊဲေျပာင္းမႈမွာ ေႏွးေကြးသည္။

Monday, 12 Sep 2016

Dell Inspiron 17 7000 2-in-1 တြင္ ႀကီးမားက်ယ္ျပန္႔ေသာ ၁၇ လက္မ touch screen ပါဝင္သည္။

Monday, 5 Sep 2016

Samsung Notebook 7 Spin ၏ Core i7 ေမာ္ဒယ္သည္ စြမ္းေဆာင္ရည္ အလြန္ေကာင္းမြန္ၿပီး ဂိမ္းကစားႏိုင္ေသာ အေျခခံ graphics အခ်ိဳ႕အျပင္ ဘက္ထရီ သက္တမ္းလည္း ေကာင္းမြန္သည္။

Pages