Home » 

Interview

Monday, 27 Jul 2015

ကၽြန္ေတာ္ကေတာ့ ေမာင္အာကာမိုးပါ။ နည္းပညာတကၠသိုလ္(စစ္ကိုင္း) BE Civil မွာ ပညာသင္ၾကားေနပါတယ္။

Monday, 20 Jul 2015

Webster University of Thailand Campus တြင္ Human Resource ႏွင့္ Psychology ဘာသာရပ္ကုိသင္ၾကားေနေသာ ေမာင္ေကာင္းေဆြသန္႔၏ Student Life

Wednesday, 15 Jul 2015

ဒီအပတ္မွာေတာ့ CCNA ဘာသာရပ္မွာ အမွတ္ ၁,၀၀၀ နဲ႔ေအာင္ျမင္ခဲ့တဲ့ ကိုစြမ္းထက္ေအာင္ရဲ႕ Student  Life  ကိုေဖာ္ျပေပးမွာျဖစ္ပါတယ္။

Tuesday, 14 Jul 2015

ျမန္မာ Facebook  ကြန္ျမဴနတီမွာေတာ့ သေဘာထား မတိုက္ဆိုင္သူေတြ အခ်င္းခ်င္း Bully လုပ္လာၾကတာ ခပ္စိပ္စိပ္ျမင္ လာရတယ္။

Monday, 13 Jul 2015

Facebook, Google, Youtube တို႔လုိ ဆုိရွယ္မီဒီယာေတြက end user agreement တို႔၊ terms and conditions တို႔ကို ျမန္မာဘာသာနဲ႔ ေဖာ္ျပၿပီး သင္ေသခ်ာ ဖတ္ၿပီးၿပီလား ဆိုတဲ့ သတိေပးခ်က္မ်ဳိးေတြကို လုပ္ေပးဖို႔ပါပဲ။

Tuesday, 7 Jul 2015

BarCamp ဆိုသည္မွာ ႀကိဳတင္စီစဥ္ထားျခင္း မရွိဘဲ တက္ေရာက္လာသူမ်ား၏ ကၽြမ္းက်င္ရာ အသိပညာပုိင္းဆိုင္ရာ အတတ္ပညာပိုင္းဆုိင္ရာမ်ားကို တစ္ခ်ိန္ တည္း၊ တစ္ၿပိဳင္နက္တည္း ေဆြးေႏြး ေဟာေျပာႏိုင္ရန္ စီစဥ္ ဖန္တီးေပးမည့္ အခမ္းအနားတစ္ခု ျဖစ္သည္။

Wednesday, 1 Jul 2015

ယူေကႏုိင္ငံ Anglia Ruskin University မွာ Business Management ဘာသာရပ္ကို တက္ေရာက္ေနတဲ့ ေမာင္ဇြဲဘုန္းျမတ္ေအာင္ရဲ႕ Student Life ကို ေဖာ္ျပေပးမွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Tuesday, 30 Jun 2015

ကၽြန္ေတာ္တို႔ BarCamp TU-Pakokku 2015 ပြဲႀကီးဟာ ေအာင္ျမင္တ့ဲ BarCamp တစ္ခုျဖစ္လာမယ္လို႔ ယံုၾကည္ထားပါတယ္။

Tuesday, 23 Jun 2015

ဒီအပတ္မွာေတာ့ CCNA ကို အမွတ္ ၁,၀၀၀နဲ႔ ေအာင္ျမင္ခဲ့တဲ့ ေမာင္မ်ိဳးကိုဝင္းရဲ႕ Student Life ကုိ ေဖာ္ျပေပးမွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Monday, 22 Jun 2015

ယူေကဗီဇာႏွင့္ လူဝင္မႈႀကီးၾကပ္ေရး လိုအပ္ခ်က္မ်ား အတြက္ ေျဖဆိုရသည့္ IELTS ယူေက စာေမးပြဲအေၾကာင္း သိမွတ္ဖြယ္႐ာ ေမးခြန္းမ်ားကို British Council မွ ေျဖၾကားေပးခဲ့သည္။

Pages