Home » 

Interview

Tuesday, 17 Jan 2017

Singapore Institute of Management (SIM) မွာ Diploma of  Management Studies ဘာသာရပ္ကို တက္ေရာက္သင္ၾကားေသာ မႏွင္းဝတီစိုးရဲ႕ Student Life ကို ေဖာ္ျပေပးမွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Monday, 19 Dec 2016

ယေန႔ေခတ္ ကမၻာေပၚမွာ နည္းပညာေတြဟာ အရွိန္အဟုန္နဲ႔ တိုးတက္ ေျပာင္းလဲေနသလို လူသားေတြရဲ႕ ေနထိုင္မႈ ပံုစံေတြဟာလည္း ေျပာင္းလဲလ်က္ ရွိပါတယ္။

Monday, 31 Oct 2016

ျမန္မာ့ဆက္သြယ္ေရး လုပ္ငန္း (MPT) မွ 4G ဝန္ေဆာင္မႈကို သတ္မွတ္ေနရာမ်ားတြင္ စတင္ဝန္ေဆာင္မႈ ေပးေနၿပီး ၂၀၁၇ ခုႏွစ္တြင္ အျပည့္အဝ ေပးသြားမည္ျဖစ္ေၾကာင္း သတင္းထုတ္ျပန္ခဲ့သည္။

Monday, 15 Aug 2016

စာဖတ္သူရဲ႕ဖုန္းကို ဖြင့္ဖို႔အတြက္ password ေတြ ႐ိုက္ထည့္ေနရတာကို စိတ္ပ်က္မိပါသလား?

Monday, 20 Jun 2016

MPU (Myanmar Payment Union) ကတ္မ်ား အသံုးျပဳ၍ အြန္လိုင္းမွ eCommerce ေလွ်ာက္ထားႏိုင္ၿပီျဖစ္သည္။ ထိုကဲ့သို႔ eCommerce အတြက္ MPU
card Online Enrollment ေလၽွာက္ထားပံုအဆင့္ဆင့္ကို သိရွိႏိုင္ရန္ ေဖာ္ျပလိုက္ပါသည္။

Thursday, 26 May 2016

ဆက္သြယ္ေရးညႊန္ၾကားမႈ ဦးစီးဌာနရဲ႕ထုတ္ျပန္ခ်က္အရ ၂၀၁၅ ခုႏွစ္ ၾသဂုတ္လက ကြန္ရက္အေထာက္အကူျပဳ ဝန္ေဆာင္မႈလိုင္စင္ (အထူး) ကို ရရွိခဲ့တဲ့ KBZ Gateway ကုမၸဏီဟာ သိပ္မၾကာခင္ကာလမွာ ၿဂိဳဟ္တုဆက္သြယ္ေရး ဝန္ေဆာင္မႈကို ေပးအပ္ေတာ့မယ္လို႔ ေၾကညာခဲ့ပါတယ္။

Monday, 21 Mar 2016

ဂ်က္ဘီးေဇာ့စ္သည္ Amazon ကို အြန္လိုင္းစာအုပ္အေရာင္း လုပ္ငန္းေလးအျဖစ္မွ ႏုိင္ငံတကာအြန္လိုင္း လက္လီအေရာင္း လုပ္ငန္းႀကီးအျဖစ္သို႔ ျမႇင့္တင္ခဲ့သည္။

Monday, 22 Feb 2016

လက္ရွိ မိုဘိုင္းဖုန္းေစ်းကြက္ တစ္ဟုန္ထိုး တိုးတက္လာတဲ့ အျပင္ စမတ္ဖုန္းသံုးစြဲမႈဟာလည္း အခ်ိန္တိုင္း တိုးတက္လာတာကို ေတြ႕ရပါတယ္။ စမတ္ဖုန္းနဲ႔App ေတြဆိုတာက လက္ဖဝါးနဲ႔ လက္ဖမို႔လို ခြဲျခားမရတဲ့ မ်က္ႏွာစာေတြ ျဖစ္ေနတာၾကတာပါ။

Monday, 8 Feb 2016

Hewlett Packard Enterprise နည္းပညာ ကုမၸဏီအေနျဖင့္ ျမန္ မာႏိုင္ငံတြင္ ေဆာင္ရြက္လ်က္ရွိသည့္ နည္းပညာ လုပ္ငန္းမ်ားႏွင့္ ပတ္သက္၍ ေျပာၾကားျခင္း အခမ္းအနားကို ေဖေဖာ္၀ါရီလ ၄ ရက္ေန႔က ရန္ကုန္ၿမိဳ႕ Park Royal တြင္ျပဳလုပ္ခဲ့သည္။

Friday, 22 Jan 2016

Wave Money က ဘယ္လိုဝန္ေဆာင္မႈေတြ ေပးမယ္ ဆိုတာနဲ႔ ပတ္သက္ၿပီး Wave Money ရဲ႕ CEO ျဖစ္သူ Mr. Brad Jones နဲ႔ အခုလို ေတြ႕ဆံု ေမးျမန္းခဲ့ပါတယ္။

Pages