Home » 

How to : Mobile

Friday, 9 Dec 2016

Facebook သုံးသူေတြအေနနဲ႔ ဖုန္းကေန ဓာတ္ပုံေတြကို Face-book ေပၚတင္တဲ့အခါမွာ ပုံရဲ႕ အရည္အေသြးကို က်မသြားေအာင္၊ Facebook ကေန ေလ်ာ့မပစ္ေအာင္ လုပ္ေဆာင္ထားႏုိင္ ပါတယ္။

Friday, 2 Dec 2016

Google ကေန အသစ္ထြက္ရွိထားတဲ့ Pixel ဖုန္းမွာ ပါ၀င္လာတဲ့ လုပ္ေဆာင္ခ်က္ကို အသုံးျပဳၿပီး ဖုန္းရဲ႕ Internal သိုေလွာင္မႈပမာဏကို ပိုတိုးေအာင္ အလြယ္တကူ လုပ္ေဆာင္ႏုိင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 25 Nov 2016

အခုနည္းကေတာ့ Google Play ကေနတစ္ဆင့္ မိမိႏွစ္သက္ သေဘာက်တဲ့ App ကို ဆုိရွယ္မီဒီယာေပၚကို တုိက္႐ိုက္မွမွ်ေ၀တဲ့ နည္းျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 18 Nov 2016

အခုေနာက္ပိုင္းမွာ QR code  ကို လုပ္ငန္း ေတာ္ေတာ္မ်ားမ်ားမွာ အသုံးျပဳလာၾကပါတယ္။

Friday, 11 Nov 2016

ကိုယ့္ရဲ႕ ဖုန္းမေတာ္တဆ ပ်က္စီး၊ ေပ်ာက္ဆုံးမႈ ျဖစ္ရင္ေတာ့ ကိုယ့္ရဲ႕ အခ်က္အလက္ေတြကို ဆုံး႐ႈံးရမွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Tuesday, 8 Nov 2016

iPhone ရဲ႕ Restrictions လုပ္ေဆာင္ခ်က္ ကေနတစ္ဆင့္ ဂိမ္းေတြကို Multiplayer ကစားျခင္းကို ဘယ္လိုမ်ဳိး Disable ျပဳလုပ္မလဲ ဆိုတာကို ေဖာ္ျပေပးမွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Sunday, 6 Nov 2016

Android OS ဖုန္းေတြမွာ ရွိေနတဲ့ App ေတြကို ကိုယ္အသံုး မလိုအပ္ေတာ့တဲ့ အခ်ိန္မွာ Uninstall ျပန္လည္ျပဳလုပ္ တတ္ၾကေပမယ့္ အခ်ိဳ႕ေသာ App ေတြဟာ Uninstall ျပန္လည္ျပဳလုပ္ခ်ိန္မွာ ျပဳလုပ္လို႔မရ ျဖစ္ေနတတ္ တာမ်ိဳးေတြလည္း ရွိပါတယ္။

Sunday, 30 Oct 2016

မိုဘုိင္းကြန္ရက္ေတြက သင့္ရဲ႕အင္တာနက္ သုံးစြဲမႈကို ပိုမိုကုန္က်ေစပါတယ္။

Monday, 24 Oct 2016

Apple Watch ေတြအတြက္ ထြက္ရွိထားတဲ့ WatchOS 3 ကို iPhone ကေန ထည့္သြင္းျခင္းကို ေဖာ္ျပေပးမွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Sunday, 16 Oct 2016

iPhone ရဲ႕ Touchscreen အသုံးျပဳမႈကို ပိုမိုလြယ္ကူ ေကာင္းမြန္ေစတဲ့ လုပ္ေဆာင္ခ်က္ျဖစ္တဲ့ Touch Accommodations စနစ္ အသုံးျပဳျခင္းကို ေဖာ္ျပေပးမွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Pages