Home » 

How to : Mobile

Friday, 13 Jan 2017

ဖုန္းျမင္ကြင္း တစ္ခုထဲမွာပဲ App ႏွစ္ခုနဲ႔ ႏွစ္ခုထက္ပိုတဲ့ လုပ္ေဆာင္ခ်က္ေတြကို တစ္ၿပိဳင္နက္တည္း ျပဳလုပ္ႏုိင္တဲ့ Multi-task စနစ္ကို iPhone နဲ႔ iPad ေတြမွာ iOS 4 ကေန စတင္ၿပီး အသုံးျပဳလာ ႏိုင္ပါတယ္။

Monday, 9 Jan 2017

iOS 10.2 အသံုးျပဳတဲ့ iPhone, iPad တို႔မွာ ယခင္က Videos app ကို ဖယ္ရွားလိုက္ၿပီး TV app ကို အစားထိုး ထည့္သြင္းေပးထားပါတယ္။

Friday, 6 Jan 2017

iPhone ေတြမွာ ဖုန္းအသုံးျပဳသူကို ဖုန္းကေန အသိေပးဖို႔အတြက္ Reminder စနစ္ကို Built-in အေနနဲ႔ ထည့္သြင္းေပးထား ပါတယ္။

Thursday, 29 Dec 2016

AirPods ကို Apple ထုတ္ကုန္မ်ားသာမက PC, Android device, Apple TV စတာေတြမွာ Bluetooth နဲ႔ခ်ိတ္ဆက္ၿပီး အသံုးျပဳႏိုင္ေအာင္ ျပဳလုပ္ေပးထားပါတယ္။ ျပဳလုပ္ပံုကေတာ့ ေအာက္ပါအတိုင္း ျဖစ္ပါတယ္။

Monday, 26 Dec 2016

Gboard လို႔ အမည္ေပးထားတဲ့ Google Keyboard ဟာ Android အတြက္ေရာ iOS အတြက္ ပါ နာမည္တစ္မ်ိဳးတည္းနဲ႔ ျဖန္႔ခ်ိေပးခဲ့ပါတယ္။

Friday, 23 Dec 2016

ကိုယ္အသံုး မျပဳခ်င္ေတာ့တဲ့ Android OS  ဖုန္းတစ္လံုးကို ေရာင္းခ်ေတာ့မွာပဲျဖစ္ျဖစ္ အျခားသူ တစ္ဦးကို ေပးေတာ့မယ္ ဆိုရင္ပဲျဖစ္ျဖစ္ ကိုယ့္ရဲ႕ ဖုန္းထဲက အခ်က္အလက္ေတြကို Backup ျပဳလုပ္ ဖို႔နဲ႔ Wipe data ျပဳလုပ္ဖို႔ လိုအပ္ပါတယ္။

Thursday, 22 Dec 2016

ယခင္က iOS ကေန Android ထဲကို Contact ေတြနဲ႔ ဓာတ္ပံုေတြ၊ ဗီဒီယိုေတြကို ေျပာင္းထည့္ဖုိ႔ဆိုရင္ အနည္းငယ္ အလုပ္႐ႈပ္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 16 Dec 2016

Google Assistant ဆိုတာက   Allo နဲ႔ တရားဝင္ တြဲဖက္မိတ္ဆက္ခဲ့တဲ့ Google ရဲ႕ ကိုယ္ပိုင္ AI assistant တစ္ခုပဲ ျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 9 Dec 2016

Facebook သုံးသူေတြအေနနဲ႔ ဖုန္းကေန ဓာတ္ပုံေတြကို Face-book ေပၚတင္တဲ့အခါမွာ ပုံရဲ႕ အရည္အေသြးကို က်မသြားေအာင္၊ Facebook ကေန ေလ်ာ့မပစ္ေအာင္ လုပ္ေဆာင္ထားႏုိင္ ပါတယ္။

Friday, 2 Dec 2016

Google ကေန အသစ္ထြက္ရွိထားတဲ့ Pixel ဖုန္းမွာ ပါ၀င္လာတဲ့ လုပ္ေဆာင္ခ်က္ကို အသုံးျပဳၿပီး ဖုန္းရဲ႕ Internal သိုေလွာင္မႈပမာဏကို ပိုတိုးေအာင္ အလြယ္တကူ လုပ္ေဆာင္ႏုိင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Pages