Home » 

How to : Computer

Friday, 26 Feb 2016

Facebook ဟာ Like Button ေနရာမွာ မိမိ၏စိတ္ခံစားခ်က္မ်ားကို တံု႔ျပန္ေဖာ္ျပေပးႏိုင္မည့္ emoji မ်ားကို ထပ္မံတိုးခ်ဲ႕ထည့္သြင္းေပးခဲ့ပါတယ္။ Reaction emoji မွာ Like, Love, Haha, Wow, Angry ဆိုၿပီး emoji ၆ မ်ိဳးပါဝင္ပါတယ္။

Wednesday, 24 Feb 2016

Windows 10 Lock Screen မွ Wallpaper မ်ားေပၚမွာ ေၾကာ္ျငာ ေတြကိုေတြ႔ျမင္ဖူးၾကမွာပါ။ အဆိုပါ ေၾကာ္ျငာ ေတြ Lock Screen မွာတက္ေနရင္ ဖယ္ရွားရွင္းလင္းဖို႔အတြက္ Personalization Settings မွာ သြားေရာက္ၿပီးျပင္ဆင္ႏိုင္ပါတယ္။

Lock Screen ေပၚက ေၾကာ္ျငာေတြကို ဖယ္ရွားဖို႔အတြက္ Start Menu Button ကို ႏွိပ္ပါ။ ၿပီးသြားရင္ Settings ဆိုတာကိုေရြးခ်ယ္ေပးရပါမယ္။

Settings ထဲကိုေရာက္သြားၿပီဆိုရင္ Personalization ဆိုတဲ့ Tab ကိုေရြးလိုက္ပါ။

Saturday, 20 Feb 2016

Google Web Office (GWoffice) ဆိုတာကေတာ့ Synchronization ကို အေျခခံကာ Google Doc ကဲ့သို႔ Document မ်ားကို Web ေပၚမွ ျပဳလုပ္ႏိုင္ရန္အတြက္ စီစဥ္ေပးထားတဲ့ ေဆာ့ဖ္ဝဲတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Saturday, 13 Feb 2016

Emby ဆိုတဲ့ ေဆာ့ဖ္ဝဲကေတာ့ Ubuntu OS ေပၚမွာ Media Server တစ္ခုကို ျပဳလုပ္လိုသူေတြ ထည့္သြင္းအသံုးျပဳႏိုင္မယ့္ ေဆာ့ဖ္ဝဲတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Saturday, 30 Jan 2016

Ubuntu OS ေပၚမွေန၍ Network Traffic နဲ႔ Network Bandwidth သံုးစဲြမႈေတြကို ေစာင့္ၾကည့္ႏိုင္မယ့္ Tool ေတြ မ်ားစြာရွိပါတယ္။

Thursday, 21 Jan 2016

Ubuntu OS ေပၚကေန CD, DVD အစရွိသည္တို႔မွ ဖိုင္ေတြကို Image file (ISO) အျဖစ္ ေျပာင္းလဲခ်င္သူေတြ အသံုးျပဳႏိုင္မယ့္ ေဆာ့ဖ္ဝဲတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Saturday, 16 Jan 2016

GIMP ဆိုတာကေတာ့ Ubuntu OS သံုးစဲြသူေတြအတြက္ ဓာတ္ပံုေတြကို ျပင္ဆင္ႏိုင္တဲ့ ေဆာ့ဖ္ဝဲတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 7 Jan 2016

Glances ဆိုတာကေတာ့ Ubuntu OS သံုးစဲြသူေတြ မိမိကြန္ပ်ဴတာ စနစ္အတြင္းမွ  Hardware  မ်ားရဲ႕လုပ္ငန္း လုပ္ေဆာင္ေနမႈ အေျခအေနမ်ားကို ေစာင့္ၾကည့္ေပးႏိုင္တဲ့ Tool တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 17 Dec 2015

Ubuntu OS အသံုးျပဳသူေတြ အေနနဲ႔ Ubuntu OS ေပၚကေန Screenshot ျပဳလုပ္ထားတဲ့ ဓာတ္ပံုေတြကို ျပင္ဆင္ခ်င္တဲ့အခါမွာ Screenie ကိုထည့္သြင္း အသံုးျပဳႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 10 Dec 2015

Ubuntu OS  15.04 ေပၚတြင္ Winff Video converter ေဆာ့ဖ္ဝဲကို ထည့္သြင္းတဲ့နည္းလမ္း ျဖစ္ပါတယ္။

Pages