Home » 

How to : Computer

Thursday, 21 Jan 2016

Ubuntu OS ေပၚကေန CD, DVD အစရွိသည္တို႔မွ ဖိုင္ေတြကို Image file (ISO) အျဖစ္ ေျပာင္းလဲခ်င္သူေတြ အသံုးျပဳႏိုင္မယ့္ ေဆာ့ဖ္ဝဲတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Saturday, 16 Jan 2016

GIMP ဆိုတာကေတာ့ Ubuntu OS သံုးစဲြသူေတြအတြက္ ဓာတ္ပံုေတြကို ျပင္ဆင္ႏိုင္တဲ့ ေဆာ့ဖ္ဝဲတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 7 Jan 2016

Glances ဆိုတာကေတာ့ Ubuntu OS သံုးစဲြသူေတြ မိမိကြန္ပ်ဴတာ စနစ္အတြင္းမွ  Hardware  မ်ားရဲ႕လုပ္ငန္း လုပ္ေဆာင္ေနမႈ အေျခအေနမ်ားကို ေစာင့္ၾကည့္ေပးႏိုင္တဲ့ Tool တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 17 Dec 2015

Ubuntu OS အသံုးျပဳသူေတြ အေနနဲ႔ Ubuntu OS ေပၚကေန Screenshot ျပဳလုပ္ထားတဲ့ ဓာတ္ပံုေတြကို ျပင္ဆင္ခ်င္တဲ့အခါမွာ Screenie ကိုထည့္သြင္း အသံုးျပဳႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 10 Dec 2015

Ubuntu OS  15.04 ေပၚတြင္ Winff Video converter ေဆာ့ဖ္ဝဲကို ထည့္သြင္းတဲ့နည္းလမ္း ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 3 Dec 2015

Ubuntu 14.04 64bit Ver-sion မွာ Viber ကိုထည့္သြင္းဖို႔အတြက္ Terminal ကေန အရင္ဦးဆံုး Viber Installer ကို Download  ျပဳလုပ္ရမွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Saturday, 28 Nov 2015

ထူးျခားတဲ့သြင္ျပင္နဲ႔ Ubuntu OS Desktop ကို အသံုးျပဳခ်င္ သူေတြအေနနဲ႔ Lightweight LXDE Desktop ကို Ubuntu OS မွာထည့္သြင္း အသံုးျပဳႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 19 Nov 2015

Ubuntu OS 15.04 အသံုးျပဳသူမ်ား Screenshot ကို အလြယ္တကူႏွင့္ ျပဳလုပ္လိုသူမ်ားအတြက္ Shutter Screenshot Tool ကို ထည့္သြင္း အသံုးျပဳနည္း ျဖစ္ပါတယ္။

Saturday, 14 Nov 2015

အခ်ိန္အတိုင္းအတာ တစ္ခုအတြင္း အသံုးျပဳတာ ၾကာျမင့္လာတဲ့ Operating System တစ္ခုဟာ အေၾကာင္းအမ်ိဳးမ်ိဳးေၾကာင့္ လုပ္ေဆာင္မႈ စြမ္းရည္ေတြက်ဆင္း လာတတ္ပါတယ္။

Saturday, 7 Nov 2015

Windows 10 အသံုးျပဳသူေတြ အေနနဲ႔ ယခင္ Windows 7 မွ နာရီပံုစံကို ျပန္လည္ အသံုးျပဳခ်င္တယ္ဆိုရင္ ေအာက္ေဖာ္ျပပါ နည္းလမ္းအတိုင္း အလြယ္တကူနဲ႔ ျပဳလုပ္ႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Pages