Home » 

How to : Computer

Thursday, 9 Jun 2016

Notepad ဟာ Windows Operating System မွာ အသံုးအတည့္ဆံုး Text Editor တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 2 Jun 2016

Windows 10 ရဲ႕ Action Center ဟာ mail ေတြ ဝင္ေရာက္တာကို ေဖာ္ျပေပးႏိုင္သလို၊ Notifications အစ ရွိတာေတြကိုလည္း ေဖာ္ျပေပးႏိုင္တဲ့ ေနရာတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 26 May 2016

အခ်ိဳ႕ေသာ Laptop ေတြမွာ ပါဝင္တဲ့ Optical Drive ေတြဟာ Laptop ရဲ႕ ေဘးေဘာင္ဘက္မွာ ထည့္သြင္းထားတဲ့အတြက္ Drive ကို အဖြင့္အပိတ္ ျပဳလုပ္လိုတဲ့ အခါမ်ိဳးမွာ ေဘးဘက္ကို လက္နဲ႔စမ္းၿပီး ခလုတ္ကို ရွာေဖြရတာ မလြယ္လွပါဘူး။

Saturday, 21 May 2016

Android Studio ဆိုတာကေတာ့ Android OS developer ေတြ အသံုးျပဳတဲ့ ေဆာ့ဖ္ဝဲတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Saturday, 14 May 2016

Firefox browser ကို အသံုးမျပဳ ခ်င္ေတာ့တဲ့ သူေတြအေနနဲ႔ Ubuntu OS မွာ Opera  Browser ကို ထည့္သြင္းအသံုးျပဳနည္း ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 5 May 2016

Windows 10 အသံုးျပဳသူေတြ  အေနနဲ႔မၾကာခဏ Windows 10 update ေတြ ျပဳလုပ္ျခင္းကို ႀကံဳရမွာပါ။

Thursday, 28 Apr 2016

iPhone, iPad ေပၚမွာ ျပဳလုပ္တဲ့ အရာေတြကို Windows အသံုးျပဳထားတဲ့ PC ေပၚကေန ၾကည့္႐ႈခ်င္ သူေတြအေနနဲ႔ ေအာက္ေဖာ္ျပပါ နည္းလမ္းနဲ႔ အလြယ္တကူ ျပဳလုပ္ႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 21 Apr 2016

Windows 10 update မွာ Linux Software ေတြကို Windows ေပၚမွာတင္ တိုက္ရိုက္အသံုးျပဳႏိုင္ရန္ အတြက္ Ubuntu ကို အေျခခံထားတဲ့ Bash shell ကို Developer ေတြအတြက္ ထည့္သြင္းေပးလိုက္ပါတယ္။

Wednesday, 6 Apr 2016

iOS keyboard ကို ႏွိပ္လိုက္တဲ့အခါမွာ ကိုယ္ႏွိပ္ထားတဲ့ ခလုတ္ ကို pop up အေနနဲ႔ ေဖာ္ျပေပးတာကို ေတြ႔ျမင္ရမွာပါ။

Thursday, 31 Mar 2016

Ubuntu OS သံုးစဲြသူေတြ အေနနဲ႔ Android Emulator ကို Ubuntu OS ေပၚကေန ထည့္သြင္းအသံုးျပဳ ခ်င္တယ္ဆိုရင္ Geny-motion ဆိုတဲ့ Android Emulator software ကို ထည့္သြင္း အသံုးျပဳ ႏိုင္ပါတယ္။

Pages