Home » 

How to : Computer

Thursday, 14 Jul 2016

Ubuntu 16.04 LTS မွာ Gedit version 3.10 ကို ထည့္သြင္းလို သူေတြအေနနဲ႔ ေအာက္ေဖာ္ျပပါအတိုင္း ထည့္သြင္းႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 8 Jul 2016

iOS 10 public Beta 1 ကို သံုးစဲြသူမ်ားအတြက္ ယေန႔ စတင္ျဖန္႔ခ်ိေပးၿပီျဖစ္ရာ iOS 10 public beta 1 ကို တင္ခ်င္သူမ်ားအတြက္ ေဖာ္ျပပါ နည္းလမ္းအတိုင္း တင္ႏိုင္မွာျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 7 Jul 2016

Run Dialog box ဟာ Windows ေပၚမွာ အသံုးမ်ားတဲ့ Tools တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 1 Jul 2016

Windows 10 အသံုးျပဳတဲ့ Laptop ေတြနဲ႔ Tablet အခ်ိဳ႕မွာ System login ေတြကို မိမိရဲ႕ အခ်က္အလက္နဲ႔ အလြယ္တကူ ဝင္ႏိုင္မယ့္ Anti-Spoofing ဆိုတဲ့ နည္းပညာကို ထည့္သြင္းထားပါတယ္။

Saturday, 25 Jun 2016

TimeKpr ဆိုတာကေတာ့ Ubuntu OS သံုးစဲြတဲ့သူေတြအ ေနနဲ႔ သားသမီးေတြရဲ႕ကြန္ပ်ဴတာ သံုးစဲြမႈကို ေစာင့္ၾကည့္ထိန္းခ်ဳပ္ ေပးႏိုင္မယ့္ ေဆာ့ဖ္ဝဲတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Saturday, 18 Jun 2016

Ubuntu OS မွာ KDE  Connect ထည့္သြင္း အသံုးျပဳသူေတြ အေနနဲ႔ Ubuntu OS နဲ႔ Android device ေတြ ခ်ိတ္ဆက္တဲ့ အခါမ်ိဳးမွာပဲ ျဖစ္ျဖစ္၊ အျခားေသာ Notification ေတြ တက္ေနတာပဲျဖစ္ျဖစ္ အျမင္႐ႈပ္ေထြးၿပီး အလုပ္႐ႈပ္ေစတဲ့ အခါမ်ိဳးမွာ Notification ေတြကို ပိတ္ထားလို႔ ရပါတယ္။ ဒီလိုပိတ္ထားဖို႔အတြက္ NoNotification ဆိုတဲ့ tool ကို အသံုးျပဳရပါမယ္။

Thursday, 9 Jun 2016

Notepad ဟာ Windows Operating System မွာ အသံုးအတည့္ဆံုး Text Editor တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 2 Jun 2016

Windows 10 ရဲ႕ Action Center ဟာ mail ေတြ ဝင္ေရာက္တာကို ေဖာ္ျပေပးႏိုင္သလို၊ Notifications အစ ရွိတာေတြကိုလည္း ေဖာ္ျပေပးႏိုင္တဲ့ ေနရာတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Thursday, 26 May 2016

အခ်ိဳ႕ေသာ Laptop ေတြမွာ ပါဝင္တဲ့ Optical Drive ေတြဟာ Laptop ရဲ႕ ေဘးေဘာင္ဘက္မွာ ထည့္သြင္းထားတဲ့အတြက္ Drive ကို အဖြင့္အပိတ္ ျပဳလုပ္လိုတဲ့ အခါမ်ိဳးမွာ ေဘးဘက္ကို လက္နဲ႔စမ္းၿပီး ခလုတ္ကို ရွာေဖြရတာ မလြယ္လွပါဘူး။

Saturday, 21 May 2016

Android Studio ဆိုတာကေတာ့ Android OS developer ေတြ အသံုးျပဳတဲ့ ေဆာ့ဖ္ဝဲတစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Pages