Home » 

How to : Computer

Friday, 30 Sep 2016

iMessage သံုးစဲြေနသူေတြ အေနနဲ႔ iMessage ကေန ဓာတ္ပံုေတြကို  Original  Quality အတိုင္း ေပးပို႔တဲ့အခါမွာ Data အသံုးျပဳႏႈန္းေတြ ပိုမိုကုန္က်ႏိုင္မွာ ျဖစ္သလို၊ iPhone အတြင္းရွိ Storage  သံုးစဲြမႈလည္းပိုမို ျမင့္မားလာႏိုင္ပါတယ္။

Thursday, 22 Sep 2016

Windows 10 သံုးစဲြသူေတြ အေနနဲ႔ တစ္ခါတစ္ရံမွာ Whatsapp, Skype တို႔ကေန Message ေတြလာတဲ့ အခါမ်ိဳး ဒါမွမဟုတ္ App တစ္ခုခ်င္းစီက Notification ေတြ ပို႔တဲ့အခါမ်ိဳးမွာ စိတ္အေႏွာင့္အယွက္ ျဖစ္ေစမွာပါ။

Saturday, 17 Sep 2016

QTodoTxt ဆိုတာကေတာ့ Ubuntu OS အသံုးျပဳသူေတြ Ubuntu OS ေပၚကေနၿပီး Todo list ေတြကို ေရးဆဲြထားခ်င္တယ္ဆိုရင္ အသံုးျပဳႏိုင္မယ့္ ေဆာ့ဖ္ဝဲပဲ ျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 26 Aug 2016

Cortana ဟာ Windows 10 Anniversary update မွာ ပိုမို ေကာင္းမြန္တဲ့ လုပ္ေဆာင္ခ်က္ေတြကို ထည့္သြင္းေပးထားတဲ့ Feature တစ္ခုျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 19 Aug 2016

Pen drive  ေတြမွာ Bad Sector ေတြရွိေနတဲ့အတြက္ ဖယ္ရွားရွင္းလင္းခ်င္သူေတြ အေနနဲ႔ ေဖာ္ျပပါ နည္းလမ္းအတိုင္း ျပဳလုပ္ႏိုင္ပါတယ္။

Saturday, 13 Aug 2016

Windows Operating System တစ္ခုဟာ အလုပ္လုပ္တာ ေႏွးေကြးလာျခင္း၊ အျခားေသာ မလိုအပ္တဲ့ error ေတြ ျဖစ္ေပၚျခင္း အစရွိတဲ့ ျပႆနာေတြ ႀကံဳေတြ႔ေနရၿပီဆိုရင္ ဒါဟာ Windows System အတြင္းမွာ  Virus, Malware အစရွိတာေတြ ဝင္ေရာက္ေနတာေၾကာင့္ ျဖစ္ႏိုင္သလို အျခားေသာ Software ေတြနဲ႔ မကိုက္ညီတာ ေတြေၾကာင့္လည္း ျဖစ္ႏိုင္ပါတယ္။

Saturday, 6 Aug 2016

Ubuntu Bootable USB Installer ျပဳလုပ္ခ်င္ သူေတြအေနနဲ႔ Default Application ေတြ ပါဝင္တဲ့ Ubuntu Bootable USB Installer ကို ျပဳလုပ္ႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Saturday, 30 Jul 2016

Windows Operating System မွာ Notepad++ ကို အသံုးျပဳၿပီး Programming နဲ႔ ပတ္သက္တဲ့ source code ေတြကို ေရးသားႏိုင္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Wednesday, 27 Jul 2016

Windows 10 မွာ Start Menu ကို Touch screen အသံုးျပဳတဲ့ သူေတြအတြက္ အသံုးျပဳရ ပိုမိုလြယ္ကူေစရန္ ဒီဇိုင္းထုတ္ စီစဥ္ေပးထားပါတယ္။

Saturday, 23 Jul 2016

Franz ဆိုတာကေတာ့ Messenger Service တစ္ခုျဖစ္ၿပီး တစ္ေနရာတည္းမွာ Messenger ေတြကိုစုစည္းကာ အသံုးျပဳႏိုင္မယ့္ app တစ္ခု ျဖစ္ပါတယ္။

Pages