Home » 

Review : Cars

Friday, 27 Nov 2015

ကၽြန္ေတာ္တုိ႔ ျပည္တြင္းမွာေတာ့ Pick-up Truck နဲ႔ပတ္သက္ရင္ Vigo လို ေမာ္ဒယ္ေတြနဲ႔ အခုေနာက္ပိုင္း Ford ရဲ႕ေမာ္ဒယ္ေတြ အေတြ႕ရမ်ားတာမွန္ေပမယ့္ အဆိုပါေမာ္ဒယ္ေတြကို လူႀကိဳက္မ်ားရတဲ့ အဓိကအခ်က္တစ္ခ်က္က စြမ္းေဆာင္ရည္အျပင္ ႐ုပ္ထြက္ပိုင္းမွာ ဆြဲေဆာင္မႈအားေကာင္းေနလို႔ပါ။

Friday, 20 Nov 2015

အဂၤလန္အေျခစိုက္ Vauxhall အတြက္ ေနာက္ထပ္ေျခလွမ္းသစ္ပါ။

Friday, 13 Nov 2015

ေမာ္ဒယ္ရဲ႕နာမည္ကေတာ့ ေတာ္ေတာ္ေလးကို မွတ္ရတာ ခက္မယ္ထင္တယ္ဗ်၊ ဘာလို႔လဲဆိုေတာ့ နာမည္က ရွည္လြန္းတာကိုး၊ တစ္လံုးတည္းပါ၊ 6 ေလ။

Friday, 6 Nov 2015

အခု တစ္ပတ္ကိုေတာ့ ကၽြန္ေတာ္က ၿပိဳင္ကား သစ္တစ္စီးနဲ႔ မိတ္ဆက္ေပးခ်င္ပါတယ္။

Friday, 30 Oct 2015

ကၽြန္ေတာ္တို႔ အတြက္ကေတာ့ Equinox ဆိုတာ နည္းနည္း စိမ္းေနမယ္လို႔ ဆိုႏုိင္တဲ့ ေမာ္ဒယ္ျဖစ္ေပမယ့္ ေနာက္ပိုင္းမွာေတာ့ တန္ေၾကးနည္း ေမာ္ဒယ္ေကာင္း တစ္ခုအေနနဲ႔ ျပည္တြင္း ေစ်းကြက္ကိုလည္း  ေရာက္လာႏုိင္မယ့္ အေနအထားပါ။

Friday, 23 Oct 2015

ကားေစ်းကြက္ ကၽြမ္းက်င္သူေတြရဲ႕ ခန္႔မွန္းခ်က္အရ ၂၀၂၀ ခုႏွစ္မွာ ကားဆယ္စီး ေရာင္းခ် ရတုိင္း တစ္စီးက SUV ေမာ္ဒယ္ ျဖစ္ေနလိမ့္မယ္လို႔ ဆိုထားတဲ့ အတိုင္း တကယ္လည္း ေစ်းကြက္မွာက SUV ေတြရဲ႕ ေနရာရရွိမႈက တကယ္ကို အံ့မခန္းပါပဲ။

Friday, 16 Oct 2015

အရင္တုန္းကေတာ့ ေမာ္ေတာ္ကား ကုမၸဏီေတြက ေမာ္ဒယ္တစ္ခု ထုတ္လုပ္ေတာ့မယ္ဆိုရင္ အၾကမ္းခံလား၊ အိမ္သံုးလား၊ ဇိမ္ခံလား စသျဖင့္ ရည္ရြယ္ ခ်က္တစ္ခုကို အေလးထား ဦးတည္ၿပီးေတာ့ ေမာ္ဒယ္ေတြကို ဖန္တီးေလ့ရွိတာ ေတြ႕ရပါတယ္။

Friday, 9 Oct 2015

ေမာ္ဒယ္က ကိုယ္ထည္ပိုင္း အရြယ္အစားကို ၾကည့္လိုက္တာနဲ႔ ေတာ္ေတာ္ေလးကို ႀကီးေနတာ မွန္ေပမယ့္ ေစ်းကြက္အေန အထားမွာက ဥေရာပေစ်းကြက္ကို အဓိကထားၿပီး ျဖန္႔ခ်ိဖုိ႔ ႀကိဳးစားတဲ့ GMC ရဲ႕ ေျခလွမ္းသစ္ပါ။

Friday, 2 Oct 2015

ဟုတ္ပါတယ္၊ အရင္တုန္းက အေမရိကန္ အေျခစိုက္ ကားကုမၸဏီေတြကေန ေမာ္ဒယ္ေတြကို ထုတ္လုပ္ၿပီဆိုရင္ သူတို႔ အတြက္ အၾကမ္းခံႏိုင္ရည္၊ ကားရဲ႕ႀကံ့ခိုင္မႈကို ဦးစားေပးတဲ့ ေမာ္ဒယ္မ်ိဳးကို ထုတ္လုပ္တတ္တာ ေတြ႕ရသလို တစ္ဖက္ကလည္း အႀကီးစားတန္းဝင္ ေမာ္ဒယ္ေတြကိုပဲ ထုတ္လုပ္တာမ်ားေပမယ့္ အခု ေနာက္ပိုင္းမွာေတာ့ သူတို႔လည္း Crossover လုိ႔ေခၚတဲ့ အရြယ္ေတာ္အေနအထား SUV ကားေလာကဘက္ကို ေျခဦးလွည့္လာတာ ေတြ႕ႏိုင္ပါတယ္။

Friday, 25 Sep 2015

အခု ေမာ္ဒယ္ကေတာ့ Jaguar ရဲ႕ ေမွ်ာ္လင့္ခ်က္ ေမာ္ဒယ္တစ္ခုပါပဲ။

Pages