Home » 

Review : Cars

Friday, 14 Oct 2016

ကၽြန္ေတာ္တုိ႔ ျပည္တြင္းမွာ ေမာ္ေတာ္ကားတင္သြင္း စီးနင္းခြင့္ေပးလိုက္တာက ကားေစ်းကြက္မွာ အေျပာင္းအလဲ တိုးတက္မႈေတြ ျဖစ္လာေစတယ္လုိ႔ ဆိုရမွာပါ။

Friday, 7 Oct 2016

ေမာ္ဒယ္က တည္ေဆာက္ပံု၊ ႐ုပ္ထြက္၊ ကိုယ္ထည္ အေနအထား အားလံုးက Crossover တန္းဝင္ SUV ပံုစံပါ။

Friday, 30 Sep 2016

ဒီေန႔ေတာ့ ကၽြန္ေတာ္က ျပည္တြင္းမွာ ေစ်းကြက္တင္ၿပီး ေရာင္းခ်ေနၿပီျဖစ္တဲ့ အေမရိကန္အေျခစိုက္ Ford ရဲ႕ ဇိမ္ခံေမာ္ဒယ္ Taurus နဲ႔ မိတ္ဆက္ေပးခ်င္ပါတယ္။

Friday, 23 Sep 2016

ျပည္တြင္း ေစ်းကြက္မွာလည္း လူႀကိဳက္မ်ားလ်က္ရွိေနတဲ့ Lexus ရဲ႕ စြမ္းေဆာင္ရည္ျမင့္ ေမာ္ဒယ္တစ္ခုနဲ႔ ဒီေန႔ မိတ္ဆက္ေပးခ်င္ပါတယ္။

Friday, 16 Sep 2016

ပံုမွန္ဆိုရင္ နာမည္ေက်ာ္ စြမ္းေဆာင္ရည္ျမင့္ ေမာ္ဒယ္မ်ိဳးေတြ အဆင့္ျမင့္ ထုတ္လုပ္ ႏုိင္ေနတဲ့ Audi, Mercedes တို႔လို ကုမၸဏီေတြကလြဲရင္ အာရွ
ကုမၸဏီ အမ်ားစုဟာ ေနာက္ဆက္တြဲ ေမာ္ဒယ္ေတြ ထုတ္လုပ္ႏုိင္စြမ္း နည္းပါးၾကပါတယ္။

Friday, 9 Sep 2016

ေမာ္ဒယ္က ေနာက္ဘက္ အင္ဂ်င္ထိုင္စနစ္နဲ႔ ျဖစ္ၿပီး ေအာက္ဘက္ ေျမဆြဲအားကို အေကာင္းဆံုး တံု႔ျပန္ႏုိင္ေအာင္ Frame ကိုပါ ျပင္ဆင္ထားကာၿပိဳင္ပြဲဝင္ ပတ္လမ္းေမာင္း ေမာ္ဒယ္ မဟုတ္သည့္တိုင္ေအာင္ Ferrari ရဲ႕ တန္ေၾကးသင့္ ေမာ္ဒယ္ေတြကို ေစ်းကြက္ၿပိဳင္ဆိုင္ႏုိင္ ေအာင္ ထုတ္လုပ္ထားတာေတြက တကယ္ကို စိတ္ဝင္စားစရာပါ။

Friday, 2 Sep 2016

ကားေလာကမွာ အာရွထုတ္ ေဒသထုတ္ ေမာ္ဒယ္ေတြရဲ႕ အဓိက အားသာခ်က္ တစ္ခ်က္ရွိပါတယ္။

Friday, 26 Aug 2016

ကၽြန္ေတာ္တို႔ ျပည္တြင္း ေစ်းကြက္မွာေတာ့ Sport ေမာ္ဒယ္အျဖစ္နဲ႔ အမ်ားဆံုး လူစီးမ်ားတာက Mazda RX8 ပဲ ျဖစ္ေပမယ့္ သူ႔ထက္ပိုေကာင္းတဲ့ အမိုးဖြင့္ေမာ္ဒယ္တစ္ခု ရွိေနပါေသးတယ္။

Friday, 19 Aug 2016

ေမာ္ဒယ္က Hatchback တန္းဝင္ျဖစ္ေပမယ့္ ႐ုပ္ထြက္ဆန္းဆန္းနဲ႔ျဖစ္ေအာင္ ဖန္တီးထားတာေၾကာင့္ တစ္ခါျမင္ဖူး႐ံုနဲ႔ မွတ္မိလြယ္ေလာက္ေအာင္ သိသာေပၚလြင္မႈ ရွိသလို ဆြဲေဆာင္မႈလည္း ေကာင္းပါတယ္။

Friday, 5 Aug 2016

မိသားစုသံုး ကားေစ်းကြက္မွာ လူႀကိဳက္အမ်ားဆံုး ကားကိုယ္ထည္ ဒီဇိုင္းမ်ိဳးျဖစ္တဲ့ Wagon ပံုစံအခ်ိဳးအဆစ္နဲ႔ Audi ရဲ႕ နာမည္ေက်ာ္ A6 ကို ေတြ႕ရတာ တကယ္

Pages