Home » 

Review : Cars

Friday, 13 Jan 2017

Mazda ရဲ႕ MX-5 ကို အေကာင္းဆံုး ေစ်းကြက္ ၿပိဳင္ဆုိင္ ႏုိင္ေအာင္ ထုတ္လုပ္ထားတဲ့ ေမာ္ဒယ္ဆိုရင္ မမွားပါဘူး။

Friday, 30 Dec 2016

၁၉၆၂ ခုႏွစ္မွာ ပထမမ်ိဳးဆက္ စတင္ထုတ္လုပ္ထားတဲ့ ေမာ္ဒယ္ပါ။

Friday, 9 Dec 2016

ေမာ္ဒယ္က ပံုမွန္ဆို အိမ္စီးေမာ္ဒယ္အျဖစ္ေလာက္နဲ႔ပဲ ေစ်းကြက္အတြက္ ထုတ္လုပ္ေနတာ ျဖစ္ေပမယ့္ တျဖည္းျဖည္း ေစ်းကြက္ ေအာင္ျမင္မႈက ဇိမ္ခံ ေမာ္
ဒယ္အျဖစ္နဲ႔ပါ ရႏုိင္လာသလုိ လာမယ့္ ၂၀၁၇ ခုႏွစ္အတြက္ကိုလည္း အမိုးဖြင့္ ေမာ္ဒယ္အေနနဲ႔ပါ ရႏိုင္လာေတာ့မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

Friday, 2 Dec 2016

Lexus ရဲ႕ ေမာ္ဒယ္ အမ်ားစုကို ဇိမ္ခံေတြရဲ႕ ႐ုပ္ထြက္အတိုင္း ဖန္တီးထားတတ္တာ ေတြ႕ရေပမယ့္ အခုေမာ္ဒယ္ကိုေတာ့ Sport ဆန္တဲ့ ႐ုပ္ထြက္မ်ိဳးနဲ႔ ဖန္တီးထား
တာေတြ႕ရပါတယ္။

Friday, 25 Nov 2016

ေမာ္ဒယ္က Hatchback တန္းဝင္ ေမာ္ဒယ္ပါ။

Friday, 18 Nov 2016

ေမာ္ဒယ္က အခု ၂၀၁၆ ခုႏွစ္ထုတ္ေမာ္ဒယ္ ပံုစံအတိုင္း အားလံုးနီးပါး မေျပာင္းလဲဘဲ ၂၀၁၇ ခုႏွစ္ ေမာ္ဒယ္အတြက္ မိတ္ဆက္လာတာေတြ႕ရပါတယ္။

Friday, 11 Nov 2016

ေမာ္ဒယ္က အစကတည္းက ႐ုပ္ထြက္လွၿပီးသား၊ ကိုယ္ထည္ပိုင္းႀကံ့ခိုင္မႈ အထူးေကာင္းမြန္ၿပီးသား၊ အရည္အေသြး စိတ္ခ်ရၿပီး နည္းပညာလည္း ျမင့္မားတာေၾကာင့္ လူႀကိဳက္မ်ားၿပီးသား ျဖစ္ေပမယ့္ အေမရိကန္ ေမာ္ဒယ္ ျဖစ္ေနေတာ့ ဆီစားေတာ့ နည္းနည္းမ်ားခ်င္တာေပါ့။

Friday, 4 Nov 2016

တေလာေလးက ကၽြန္ေတာ္က ကမ႓ာ႔ ဝန္တင္ေဆာင္ႏုိင္မႈအေကာင္းဆံုးဆိုတဲ့ 3500 ေမာ္ဒယ္အေၾကာင္းကို ေျပာဖူးပါေသးတယ္။

Thursday, 27 Oct 2016

ေမာ္ဒယ္က လာမယ့္ ဇန္နဝါရီလအတြင္းမွာ ေစ်းကြက္ဝင္လာမွာျဖစ္ၿပီး လက္ရွိမွာေတာ့ သူ႔ရဲ႕ ေမာ္ဒယ္သစ္မွာ ပါရွိမယ့္အခ်က္ေတြကို မိတ္ဆက္ထားခဲ့တာ ေတြ႕ရပါတယ္။

Friday, 21 Oct 2016

ေမာ္ဒယ္က အရြယ္အစားပိုင္းမွာ အေနေတာ္အရြယ္လုိ႔ ဆိုႏုိင္မယ့္ Compact တန္းဝင္ပါ၊ ၿမိဳ႕တြင္းသံုးလည္း အဆင္ေျပမယ္၊ ခရီးေဝး ေမာင္းႏွင္ႏုိင္မႈ လည္း ေကာင္းမယ္ေပါ့။

Pages